הפרגולה

עיצוב פנים בר, הפרגולה, בר שכונה.

עיצוב פנים בר, הפרגולה, בר שכונה.

עיצוב פנים בר, הפרגולה , בר שכונתי בגבעתיים ,את הפרויקט הזה נתבקשתי לעצב על-ידי הלקוחות נמרוד גל, חנן סביון וגיא עמיר, כותבי הסדרה “עספור” ו”פצועים בראש”.
מטרתם הייתה לפתוח בר בכצנלסון, אזור הולך ומתפתח מבחינת מרכזי מקומות בילוי. היה להם חשוב שהמקום יהיה בגובה העיניים; לא מנוכר מבחינה עיצובית וללא שימוש בחומרים יקרים. במלים אחרות, הרעיון היה מקום שאנשים ירגישו בו בנוח, כראוי לבר שכונתי.
האתגר הגדול של הפרויקט היה בהחלט המקום המוגבל שלו. מדובר במקום קטן יחסית, 60 מטר בלבד, לכן הצורך להכניס לשם את כל הפונקציות (מטבח, מחסן, בר וכו’) יצר אילוצים תכנוניים. אולם לבסוף נוצר בר פרקטי ומעוצב בסגנון תעשייתי.
המטרה העיצובית בפרויקט הייתה ליצור כמה שיותר מוקדי עניין: מאחר ומדובר בבר שכונתי, הלקוחות היו עתידיים להיות לקוחות קבועים. לכן היה לי חשוב שלמרות ההיכרות העמוקה של הלקוח עם המקום, תהיה לו אפשרות ליהנות מחוויה ויזואלית אחרת בכל מקום ישיבה שיבחר. לכן כל קיר מעוצב בצורה אחרת, על-מנת לשמר את תחושת העניין, ולא להמאיס את המקום על אורחיו הקבועים.

לכתבה המלאה לחצו כאן >>

יחד עם זאת, עיצוב פנים בר, הפרגולה שומר על תחושה מוכרת ואינטימית באמצעות השימוש בחומרים ממוחזרים מהתעשייה- החל מחומרי השולחנות, דרך רשתות המתכת המחפים את הקירות, וכלה בבר עצמו העשוי ממתכת. כמו-כן השארתי את הקירות חשופים, ללא ציפוי, על-מנת ליצור תחושה של אותנטיות ופשטות. התאורה גם היא לקוחה מעולם התעשייה, ומשלבת תאורת קיר יחד עם מנורות יורדות. אולם יחד עם השימוש בחומרי תעשייה והתחושה הגולמית במקום, השתמשתי גם בתאורה רכה וכך הצלחתי להקנות לחלל תחושה נעימה ולא מאיימת.
כדי להשלים את הקונספט של מקום מוכר ומשותף, השירותים מחופים מהרצפה ועד לחציו התחתון של הקיר, בלבנים צבעוניות, כאשר חלקו העליון של הקיר משמש כלוח גיר. השירותים למעשה משיגים שתי מטרות מבחינתי: האחת הינה שבירה מסוימת של הקונספט המתכתי-תעשייתי של הבר באמצעות הצבעוניות, והשנייה הינה יצירת תחושה מרעננת ומשעשעת על-ידי הנגשת המקום באמצעות היכולת לצייר ולכתוב על הקירות.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp